hydrolat na porost włosów

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie używane, gdyż mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a adekwatnie element uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Nienagannie łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku czy też rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy dopasować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, jednak i o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.