Kraków rozpoczyna walkę z zakażeniem powietrza

Najważniejszym spośród globalnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie gminy są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost ilości samochodów na naszych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także poprawi całość infrastruktury Krakowa.

Wśród innych miast, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi potrzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.