mięśnie kegla co to jest

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednakowoż pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najodpowiedniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z czasem można też ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, by napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach oraz sklepach wolno aktualnie zakupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Wybitnie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że dają idealne wyniki. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Damy, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury i o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się też problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.