Gdzie zjeśc w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują rzadsze potrawy takie jak canelloni, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w menu są też mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz potrawy z różnych zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest trudna, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Kolacja na włoską modę koniecznie musi obejmować też aperitiff. Odrobina alkoholu to we Włoszech typowa praktyka. zobacz Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać bogatą kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film