Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezmiar radości, ale także o jego zdrowie należy zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki medyczne. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.